Reklama

Oko w oko z Polską

Oko w oko z Polską

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Dwa lata temu kilku krakowskich fotografów- -dokumentalistów powołało fundację "Imago Mundi" i Kolektyw Fotografów "Visavis.pl", które poszukują dla fotografii nowych przestrzeni i metod dotarcia do odbiorcy.
W

Wszystko zaczęło się od "nie". Od niezgody na rzeczywistość rynkową, w której polityką informacyjną mediów rządzi spodziewany przychód.

- Wspólnie z Łukaszem Trzcińskim doszliśmy do wniosku, że są dwa wyjścia: wyjechać albo zmienić stan rzeczy - opowiada Andrzej Kramarz. - I stworzyliśmy fundację. W powszechnym myśleniu fotografia nie funkcjonuje jako sztuka. Naszą ideą jest całościowe działanie na jej rzecz: wydawnicze, wystawiennicze i edukacyjne. Chcemy, żeby polska fotografia znalazła miejsce w świadomości i archiwach, zaistniała na świecie.

Celem fundacji jest promowanie twórczości fotograficznej oraz upowszechnianie jej jako uniwersalnego medium. Imago Mundi oznacza "obraz świata". Nazwa opowiada o misji - pokazywać rzeczywistość, różne jej oblicza, uznając równoważność każdej autorskiej wizji. Na te działania potrzebne są środki i ...

5170

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]