Reklama

Tu i teraz, niepowtarzalne

Tu i teraz, niepowtarzalne

23.10.2006
Czyta się kilka minut
Piętnastu fotografików i jedna Małopolska. Dzięki projektowi "Małopolska. Fotografie. To niczego nie wyjaśnia powstało kilkadziesiąt zdjęć - obrazów Krakowa, jego mieszkańców, jego okolic - zatrzymanych w kształcie z początku XXI wieku. Utrwalone osoby i miejsca znalazły się na Rynku Głównym jako dostępna każdemu ekspozycja.
Weronika Łodzińska-Duda: "Sala balowa w pałacu w Książu Wielkim", 2006
T

To swoiste świadectwo czasu, które trudno nam docenić teraz, kiedy wszystko trwa czy dzieje się na naszych oczach. Sami przecież możemy odwiedzić Kazimierz, który jest już nie tyle modnym, ile wręcz kultowym miejscem Krakowa (fotografie Przemysława Krzakiewicza). A zniechęceni jego nieobojętną na uroki "magicznego Krakowa" klientelą, możemy wstać wcześnie rano i odnaleźć znajdujący się w tych okolicach Plac Nowy, na którym odbywa się ptasi targ (Wojciech Nowicki). Nic nie stoi na przeszkodzie, by odwiedzić wsie i miasteczka na Orawie ( Nowicki), udać się z pielgrzymką Romów do sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej (Krzysztof Miękus) czy wziąć udział w Dniach Mszany Dolnej (Kuba Dąbrowski).

Fotografików nie interesował jednak zapis ani opis, raczej wrażenie, ważne tu i teraz, niepowtarzalne: wrażenie dawno przebrzmiałej świetności sal balowych w...

2403

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]