Reklama

Ofiary niewidzialne

Ofiary niewidzialne

12.08.2012
Czyta się kilka minut
Mieszkańcy Zachodu nie chcą pamiętać o cierpieniach współczesnych chrześcijan. Czy dlatego, że wiedza o tym mogłaby zaburzyć im tak miłą pewność siebie i prostotę rozumienia świata?
T

Tradycja wykupu niewolników przez chrześcijan istniała już od starożytności. Przez wieki dotyczyła przede wszystkim wyznawców Chrystusa w niewoli muzułmańskiej.

Kiedy w encyklice Sapientiae christianae (o obowiązkach katolików wobec Kościoła) z 1890 r. papież Leon XIII nakazywał wiernym zbieranie pieniędzy na wykup uwięzionych, jego inicjatywa wpisywała się w ogólnoświatowy trend zwalczania niewolnictwa.

Ale współcześnie doniesienia o „wykupie kolejnych niewolników w Sudanie” wciąż regularnie pojawiają się na stronach Christian Solidarity International – międzynarodowej organizacji zajmującej się m.in. odnajdywaniem przetrzymywanych w sudańskich domach chrześcijan, którzy jako dzieci zostali porwani na południu kraju i potem przewiezieni na Północ.

ŚMIERĆ ZA BIBLIĘ

Trwający od wielu lat konflikt pomiędzy Północą i Południem Sudanu...

7448

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]