Reklama

Odnajdywanie szlaku

Odnajdywanie szlaku

27.11.2005
Czyta się kilka minut
Rzecz ma się podobnie, jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał. Jezus jest owym Panem, a my Jego sługami. Dziwny to dom, bo lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć.
-

---ramka 393176|prawo|1---“Nauczycielu - gdzie mieszkasz? Odpowiedział im: Chodźcie, a zobaczycie". Jezus zamieszkał w drodze do Królestwa, tam, gdzie dwaj albo trzej kroczą w Jego imię. Obecny na ścieżkach każdego chrzczonego w imię Ojca i Syna, i Ducha. Mieszka w przestrzeni stworzonej przyrzeczeniem “miłości, wierności i uczciwości" aż do końca. Przyłącza się do tych, którzy ślubowali posłuszeństwo, czystość i ubóstwo, i do tych, którzy zostali pomazani w imię Boga.

Jeśli wędrowałeś z mapą i plecakiem, nieobce jest Ci zapewne doświadczenie zgubienia szlaku. Najczęściej schodzi się z drogi z powodu niefrasobliwości. Turyści idą zajęci rozmową, nie zwracając uwagi na znaki, na odchodzące w bok ścieżki, na rozstaje. Druga przyczyna zagubienia wynika z chęci skrócenia sobie wędrówki. Znajduje się ktoś, kto twierdzi, że wie, jak szybciej doprowadzić do celu. W...

2836

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]