Reklama

Od autostopu do ekonomii współpracy

Od autostopu do ekonomii współpracy

06.05.2019
Czyta się kilka minut
KARI SANTALA / EAST NEWS
J

Jak co roku, pod koniec kwietnia ruszył z Poznania wielki wyścig autostopem – tym razem do Czarnogóry. Kilkuset młodych ścigało się „okazjami”, aby po dotarciu na miejsce wspólnie bawić się nad Adriatykiem. Do Polski wrócili autokarem. Długą drogę przebył więc sam autostop – w latach 80. i 90. był, z konieczności, zastępczym sposobem przemieszczania się; w pierwszych latach XXI w. sposobem na tanie podróżowanie. Dziś jest głównie zabawą. Ale Polacy wciąż użyczają samochody – a także mieszkania – poznanym przez internet obcym. Popularność serwisów BlaBlaCar i Airbnb to dowód na to, że dla młodych bardziej od posiadania liczy się często użytkowanie. Czy tzw. ekonomia współpracy sprawi, że zawierzymy sobie bardziej?

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]