Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

27.08.2013
Czyta się kilka minut
20 – 26 sierpnia
W

Wojna chemiczna. Co najmniej kilkaset osób zginęło zatrutych gazem bojowym na przedmieściach Damaszku. Reżim Baszara al-Asada zaprzecza, by stosował broń chemiczną, i sugeruje, że mogła to być prowokacja opozycji. Sprawę mają zbadać inspektorzy ONZ, choć szefowie dyplomacji Francji i Wielkiej Brytanii nie mają już wątpliwości, a rząd USA rozpoczął ponoć przygotowania do interwencji zbrojnej. W ciągu dwuletniej wojny domowej zginęło ponad 100 tys. Syryjczyków, a dwa miliony uciekły z kraju.

Egipt i Polacy. Mimo napiętej sytuacji nad Nilem i ostrzeżeń MSZ, wielu naszych współobywateli nie zamierza rezygnować z wypraw do tamtejszych kurortów, choć oferowane im są tańsze wakacje, np. we Włoszech. Prasa przynosi wypowiedzi Polaków oburzonych, cytujemy: „tym, że biuro turystyczne zadecydowało, że skraca nam o tydzień wakacje”. Tymczasem sąd w Kairze...

5170

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]