Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

08.04.2013
Czyta się kilka minut
2 – 8 kwietnia 2013
B

Burza w rurze. Rosyjski koncern naftowy Gazprom powinien rozważyć budowę drugiej nitki gazociągu Jamał-Europa przez Polskę – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin, a prezes Gazpromu Aleksiej Miller stwierdził, że inwestycja mogłaby być gotowa w ciągu 6-7 lat. Minister skarbu Mikołaj Budzanowski uznał, że projekt nie ma ekonomicznego uzasadnienia, a Polska dąży do zwiększenia własnego wydobycia (m.in. ze złóż gazu łupkowego), mimo to EuroPolGaz podpisał z Gazpromem memorandum w sprawie budowy omijającego Ukrainę rurociągu. Premier Tusk zadeklarował, że nie ma pojęcia o sprawie, a opozycja zażądała dymisji ministra skarbu.

Ale afera. Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych przedstawiło wyniki dochodzenia, opisującego interesy prowadzone w 10 rajach podatkowych przez czołowe osobistości świata polityki i finansów wielu krajów, w tym...

4943

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]