Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

26.11.2012
Czyta się kilka minut
20 – 26 listopada 2012
U

UE bez budżetu. Szczyt w Brukseli, mający uzgodnić kształt finansów Wspólnoty na lata 2014-20, został przerwany drugiego dnia w związku z różnicą zdań na temat skali cięć wobec pierwotnego projektu (Brytyjczycy domagali się zdecydowanie większych, niż była skłonna zaakceptować reszta państw, w tym nowe kraje członkowskie, ale także Francja czy Włochy; Niemcy wsparły stanowisko Wlk. Brytanii). W proponowanej przez przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana van Rompuya jeszcze przed zakończeniem obrad wersji kompromisowej Polska miała dostać ok. 103 mld euro, w tym ok. 72,4 na politykę spójności (1,5 miliarda mniej, niż się spodziewaliśmy). Kolejny szczyt ma się odbyć na początku 2013 r.

Szykował zamach? Na dwa dni przed Świętem Niepodległości i po kilkumiesięcznym śledztwie ABW zatrzymała 45-letniego Brunona K., adiunkta Uniwersytetu...

4728

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]