Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

03.09.2012
Czyta się kilka minut
28 sierpnia – 3 września 2012
C

Czy państwo jest błędem. Sejm przyjął informację rządu na temat afery Amber Gold i odrzucił wniosek PiS o powołanie komisji śledczej w tej sprawie. Premier Donald Tusk deklarował, że nie ma powodu do gruntownych zmian w prawie, dotyczących np. niezależności prokuratury („Nie dajmy sobie przez jednego oszusta wmówić, że niezależność instytucji państwa jest błędem, że Polska jest błędem” – mówił), bo zawiedli konkretni urzędnicy i niektóre procedury, a nie system.

Prokurator pod presją. Andrzej Seremet, krytykowany za postępowanie śledczych w sprawie afery Amber Gold, złożył do Krajowej Rady Prokuratury wniosek o odwołanie prokurator rejonowej Gdańska-Wrzeszcza (to pierwszy taki przypadek w historii – dotąd powoływani na 6-letnie kadencje prokuratorzy byli faktycznie nieusuwalni); sześciu innych prokuratorów stanie przed rzecznikiem...

4374

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]