Reklama

Ładowanie...

Obraz Tygodnia

23.03.2003
Czyta się kilka minut
A

Atak na Irak nastąpi najprawdopodobniej w tym tygodniu. Jeśli Rada Bezpieczeństwa ONZ nie przyjmie nowej rezolucji w sprawie rozbrojenia reżimu Husajna (co wydaje się pewne, bo Francja zapowiada weto), Stany Zjednoczone wraz z sojusznikami uderzą bez zgody ONZ - ustalili podczas spotkania na portugalskich Azorach prezydent Bush, premierzy Blair i Aznar. Prezydent Kwaśniewski zapowiedział, że udział Wojska Polskiego w operacji będzie ograniczony: w rejonie Zatoki Perskiej jest ORP „Xawery Czernicki” i żołnierze GROM.

Działający najprawdopodobniej na zlecenie lokalnej mafii snajper zamordował premiera Serbii Zorana Dzindzicia. W kraju wprowadzono stan wyjątkowy i aresztowano kilkaset osób podejrzanych o związki ze zorganizowaną przestępczością.

W Hadze rozpoczął działalność Międzynarodowy Trybunał Karny, którego zadaniem jest ściganie winnych ludobójstwa, zbrodni...

4933

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]