Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

19.03.2012
Czyta się kilka minut
13 – 19 marca 2012
F

Fundusz Kościelny. Min. Michał Boni przedstawił projekt ustawy zmieniającej zasady finansowania Kościołów i związków wyznaniowych: dotychczasowy Fundusz Kościelny, na który z kasy państwa idzie rocznie ok. 90 mln zł (z tej kwoty opłacane są m.in. składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne zakonników klauzurowych i misjonarzy), miałby zastąpić dobrowolny odpis w wysokości 0,3 proc. podatku, a od 2014 r. wszyscy duchowni sami musieliby opłacać składki. Sprawa będzie dyskutowana na forum Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu; eksperci wskazują, że likwidacja Funduszu Kościelnego bez porozumienia z Kościołem naruszyłaby Konstytucję i konkordat.

Episkopat o pedofilii. Biskupi polscy przyjęli projekt dokumentu, określającego zasady postępowania w przypadkach molestowania nieletnich przez osoby duchowne. Wysłany do zatwierdzenia przez Watykan,...

5111

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]