Reklama

Ładowanie...

Obraz Tygodnia

08.06.2003
Czyta się kilka minut
P

Polska jest dobrym obywatelem Europy i bliskim przyjacielem Ameryki. Między tymi dwiema rzeczami nie ma konfliktu” - mówił na Wawelu prezydent USA George W. Bush. Amerykański przywódca dziękował nam za udział w wojnie w Iraku, ale przede wszystkim mówił o stosunkach europejsko-amerykańskich, apelując o wzmocnienie NATO i przezwyciężenie podziałów wywołanych przez konflikt iracki. Jego wizyta rozpoczęła podróż do Europy, obejmującą także udział w obchodach 300-lecia Petersburga i szczycie państw G8 we francuskim Evian. Bush spędził w Krakowie i Oświęcimiu 17 godzin (wcześniej Polskę odwiedził również premier Wlk. Brytanii Tony Blair).

W polskich kościołach odczytano list Episkopatu, wzywający do udziału w referendum unijnym. Wbrew zaleceniom biskupów, nie wszędzie do tekstu dołączono przemówienie Papieża do uczestników Narodowej Pielgrzymki Polaków (19 maja), w którym Jan Paweł...

4861

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]