Reklama

Obraz Tygodnia

Obraz Tygodnia

15.06.2003
Czyta się kilka minut
1

1 maja 2004 roku Polska wejdzie do Unii Europejskiej. Według wstępnych wyników 77,41 proc. głosujących w referendum poparło integrację naszego kraju z UE. Frekwencja wyniosła 58,88 proc. - większość głosujących poszła do urn w niedzielę (w sobotę w referendum wzięło udział jedynie 17,86 proc. uprawnionych), z czego niemała część w ostatnich godzinach. Liga Polskich Rodzin zapowiada skargę do Sądu Najwyższego - jej zdaniem niektóre media wzywając do głosowania naruszyły ciszę wyborczą. 

„Możemy dziś pełnym głosem powiedzieć: wracamy, wracamy do wielkiej rodziny europejskiej. Wracamy na miejsce, które Polsce się należy za tysiąc lat historii i za wielką dzielność, którą Polacy wykazali w ostatnich kilkunastu latach, kiedy zmienili nie tylko oblicze tej ziemi, ale także oblicze europejskiego kontynentu” - powiedział po ogłoszeniu wstępnych wyników referendum Aleksander...

4801

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]