Reklama

Ładowanie...

Obraz Tygodnia

15.06.2003
Czyta się kilka minut
1

1 maja 2004 roku Polska wejdzie do Unii Europejskiej. Według wstępnych wyników 77,41 proc. głosujących w referendum poparło integrację naszego kraju z UE. Frekwencja wyniosła 58,88 proc. - większość głosujących poszła do urn w niedzielę (w sobotę w referendum wzięło udział jedynie 17,86 proc. uprawnionych), z czego niemała część w ostatnich godzinach. Liga Polskich Rodzin zapowiada skargę do Sądu Najwyższego - jej zdaniem niektóre media wzywając do głosowania naruszyły ciszę wyborczą. 

„Możemy dziś pełnym głosem powiedzieć: wracamy, wracamy do wielkiej rodziny europejskiej. Wracamy na miejsce, które Polsce się należy za tysiąc lat historii i za wielką dzielność, którą Polacy wykazali w ostatnich kilkunastu latach, kiedy zmienili nie tylko oblicze tej ziemi, ale także oblicze europejskiego kontynentu” - powiedział po ogłoszeniu wstępnych wyników referendum Aleksander...

4801

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]