Reklama

Obowiązek stawiania pytań

Obowiązek stawiania pytań

10.11.2014
Czyta się kilka minut
No i mamy kolejny artykuł o. Ludwika Wiśniewskiego. Znów się ktoś oburzy, ktoś przedrukuje fragmenty, węsząc rozróbę. Wielu też się ucieszy, że nasz autor głośno powiedział to, o czym wszyscy wiedzą, ale nikt nie mówi.
U

Używanie tekstów o. Ludwika jako pretekstu do „zadymy” jest jednak absurdem, bo lubelski dominikanin nikogo nie atakuje ani nie niszczy. Nawet pisząc czasem rzeczy przykre, czyni to z miłości do ludzi i Kościoła, i... z poczucia obowiązku. Sam nie ukrywa, że pisał z bólem serca, ale w przekonaniu, że realizuje charyzmat swojego zakonu, w którym jest odważna służba prawdzie oraz pomaganie biskupom w wypełnianiu ich trudnej misji.
Artykuł kończy się wizją tryumfalnego pochodu zwycięskiego dobra. To opis niemal apokaliptyczny. Czy realistyczny? Jan Paweł II wyznał, że mówiąc do zgromadzonych w Casablance młodych muzułmanów, iż Bóg, który ludy i ludzi stworzył, czeka na nich, gdyż kiedyś – mimo różnic wiary – ich zgromadzi, miał na myśli wymiar eschatologiczny. Nawet więc jeśli marzenie ojca Ludwika spełni się dopiero w czasach ostatecznych, to i tak jest ważne, bo ukazuje kierunek...

3161

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]