Reklama

O przegrywaniu

O przegrywaniu

01.12.2006
Czyta się kilka minut
W życiu nieraz się wygrywa i niejeden raz się przegrywa. Przegrywa się w sprawach wielkich i małych, ważnych i błahych, w długotrwałych, ledwie zauważalnych procesach i gwałtownie, w chwilach krótkich jak mgnienie. Przegrywać można z przeciwnikiem, z sytuacją, z samym sobą. Przegrywać też można z klasą i bez klasy. Przegrywa z klasą ten, kto przyjmuje to spokojnie, z pewną dozą pokory, a później wyciąga wnioski. Przegrywa bez klasy ten, kto się miota i obarcza winą wszystkich oprócz siebie.
N

Najśmieszniejszy jest ten, kto przegrał, a udaje, że wygrał.

Zdumienie

Zamiana fiolek i wypuszczenie na rynek serii leku, który zamiast leczyć może zabijać, wywołało niedawno spory wstrząs i zdumienie. Zdumienie niefrasobliwością producentów, brakiem kontroli i nieodpowiedzialnością urzędników. Na zakończenie pan premier winą za to wydarzenie obarczył... Trzecią Rzeczpospolitą.

Był to oczywiście skrót myślowy, bo skróty myślowe są ostatnio w modzie.

Zera

Ostatnio w polityce pojawiły się dwa:

1. Projekt ministra Romana Giertycha dotyczący dyscypliny w szkołach - Zero Tolerancji.

2. Wynik posła Wojciecha Wierzejskiego w pierwszej turze wyborów na prezydenta Warszawy - 0,3 proc.

720

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]