Reklama

Noc Lutra

Noc Lutra

02.11.2010
Czyta się kilka minut
Reformacja, nie deformacja - to hasło konferencji, którą w Warszawie zorganizowali luteranie z okazji przypadającej 31 października Pamiątki Reformacji, obchodzonej w ramach Dekady Lutra.
M

Międzynarodowy projekt społeczno-religijny popularyzuje historię i dziedzictwo Reformacji.

Luteranie zajęli także stanowisko wobec aktualnych spraw. Wobec trwającej dyskusji o ustawie dotyczącej regulacji metody sztucznego zapłodnienia in vitro polscy luteranie przypomnieli, że wyrażają zgodę dla metody, przy jednoczesnym kategorycznym sprzeciwie wobec tworzenia i przechowywania zamrożonych embrionów nadliczbowych. Powiedzieli także o kluczowych postanowieniach niedawnego synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, w tym m.in. o odrzuceniu w tym momencie możliwości ordynacji kobiet na kapłanów.

W związku z tematem spotkania ks. dr Marek Uglorz mówił: - Reformacja niczego nie zdeformowała, była ona udaną próbą uformowania zachodniego Kościoła na nowo.

Podkreślał, że jednym z naczelnych jej celów był powrót do biblijnych źródeł....

1246

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]