Reklama

Noc Cracovia Sacra

Noc Cracovia Sacra

18.08.2010
Czyta się kilka minut
Noc Cracovia Sacra to nadzwyczajny czas, w którym otwierają się podwoje krakowskich świątyń, klasztorów i zakonów, ukazując niezwykłe bogactwo kryjących się tu skarbów, a także swą szczególną duchowość, barwne dzieje, legendy i tajemnice.
M

Można wtedy przeżyć wyjątkowe spotkanie z tym swoistym światem w świecie. Można wybrać się w pełną mistycyzmu podróż po wypełnionych duchem wiary miejscach, które na ten krótki czas pozwolą dotknąć swoich najgłębszych sekretów, zaglądnąć w zamknięte na co dzień przed okiem przybysza zakamarki - pokażą to, co w nich najcenniejsze. Będą w nich rozbrzmiewać dźwięki muzyki, kompozycji najdawniejszych i całkiem nowych, wyczarowywane przez całą plejadę wspaniałych Artystów zaproszonych do ogarnięcia tego świata woalem królowej sztuk.

Będzie można w niezwykłej harmonii nakarmić i ducha, i zmysły.

Kraków ma bardzo wiele miejsc kultu. Wydarzenia Nocy Cracovia Sacra zagoszczą w znakomitej większości z nich. Zapraszam serdecznie do ich odwiedzenia i przeżycia niezapomnianych chwil.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]