Reklama

Niemcy: spór od nowa

Niemcy: spór od nowa

01.08.2016
Czyta się kilka minut
Seria aktów przemocy, do których doszło w Niemczech w ciągu minionych kilkunastu dni, na nowo ożywiła dyskusję o imigracji, przemocy, terrorze i polityce kanclerz Merkel.

​W Bawarii i Badenii w odstępie paru dni doszło do czterech aktów przemocy, których sprawcami byli imigranci i ich potomek. Miały one różne podłoże: w pociągu pod Würzburgiem uchodźca z Afganistanu, deklarujący się jako „żołnierz” tzw. Państwa Islamskiego (IS), ranił siekierą kilka osób. W Monachium syn imigrantów z Iranu zastrzelił dziewięć osób (wszystkie ofiary były dziećmi imigrantów) – zbrodnia miała charakter osobisty lub rasistowski. W Reutlingen syryjski uchodźca zabił nożem po kłótni Polkę i ranił kilka osób. W Ansbach uchodźca z Syrii, związany z IS, wysadził się na koncercie, raniąc kilkanaście osób.

Kanclerz Angela Merkel jest teraz coraz mocniej atakowana przez własne zaplecze – nie tylko bawarską CSU, której politycy za „historyczny błąd” uważają jej decyzję z września 2015 r. o otwarciu granic i niekontrolowanym wpuszczeniu kilkuset tysięcy uchodźców/imigrantów, ale także przez coraz liczniejszych polityków jej własnej partii, CDU. Merkel przerwała urlop i na konferencji prasowej broniła swojej polityki. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]