Reklama

Ładowanie...

Niecierpliwość

Niecierpliwość

15.05.2006
Czyta się kilka minut
Notką biograficzną posła LPR Rafała Wiecheckiego, który 5 maja 2006 r. został ministrem gospodarki morskiej (to ten poseł, którego zdjęcie, jako szalikowca, obiegło internet), zmodyfikowano w polskiej Wikipedii [internetowej encyklopedii pisanej przez użytkowników - red.] w ciągu zaledwie kilku godzin od objęcia urzędu przez dawnego aktywistę Młodzieży Wszechpolskiej. Przy refleksie Donalda Tuska i Jana Marii Rokity, którzy swoje funkcje podawali awansem przed wyborami, tempo może zdawać się mało imponujące. Podobnie jednak jak w przypadku "premiera z Krakowa" i "prezydenta Tuska", po raz kolejny zapytajmy, czy możemy jeszcze liczyć na polityków, którzy nie przebieraliby nogami z niecierpliwości przed objęciem władzy? Czy możemy liczyć chociaż na takich, co z większą klasą potrafiliby to ukryć? Czy to nie kwestia elegancji, by dać się poznać najpierw po owocach, a nie tytułach?
M

MARCIN MATUZIK (Kraków)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]