Reklama

Niecierpliwość

Niecierpliwość

15.05.2006
Czyta się kilka minut
Notką biograficzną posła LPR Rafała Wiecheckiego, który 5 maja 2006 r. został ministrem gospodarki morskiej (to ten poseł, którego zdjęcie, jako szalikowca, obiegło internet), zmodyfikowano w polskiej Wikipedii [internetowej encyklopedii pisanej przez użytkowników - red.] w ciągu zaledwie kilku godzin od objęcia urzędu przez dawnego aktywistę Młodzieży Wszechpolskiej. Przy refleksie Donalda Tuska i Jana Marii Rokity, którzy swoje funkcje podawali awansem przed wyborami, tempo może zdawać się mało imponujące. Podobnie jednak jak w przypadku "premiera z Krakowa" i "prezydenta Tuska", po raz kolejny zapytajmy, czy możemy jeszcze liczyć na polityków, którzy nie przebieraliby nogami z niecierpliwości przed objęciem władzy? Czy możemy liczyć chociaż na takich, co z większą klasą potrafiliby to ukryć? Czy to nie kwestia elegancji, by dać się poznać najpierw po owocach, a nie tytułach?
M

MARCIN MATUZIK (Kraków)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]