Reklama

Nagrody Tischnera 2004

Nagrody Tischnera 2004

25.04.2004
Czyta się kilka minut
Po raz czwarty przyznano nagrody im. ks. Józefa Tischnera, ufundowane przez Ergo Hestię, a przyznawane przez reprezentujące miesięcznik i wydawnictwo Znak jury w składzie: ks. Adam Boniecki (przewodniczący), Jarosław Gowin, Leszek Kołakowski, Krzysztof Michalski, Łukasz Tischner, Henryk Woźniakowski i abp Józef Życiński.
Z

Za pisarstwo religijne lub filozoficzne stanowiące kontynuację Tischnerowskiego “myślenia według wartości" nagrodzono ks. Tomasza Węcławskiego, autora książki "Królowanie Boga. Dwa objaśnienia wyznania wiary Kościoła" (wydawnictwo Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza); za publicystykę lub eseistykę na tematy społeczne, która uczy Polaków przyjmować “nieszczęsny dar wolności" nagrodę odbierze Wiktor Osiatyński, autor wydanej w Iskrach książki “Rehab"; za inicjatywy duszpasterskie i społeczne współtworzące “polski kształt dialogu" Kościoła i świata wyróżniono siostry Teresę i Martę Sawickie, prowadzące społecznie w Krakowie od 1980 roku kuchnię dla ubogich.

Specjalną nagrodę pośmiertną przyznano Zygmuntowi Kubiakowi za całość twórczości translatorskiej, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczenia “Wyznań" św. Augustyna.

Nagrody...

1192

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]