Reklama

Ładowanie...

Nagrody Tischnera 2004

25.04.2004
Czyta się kilka minut
Po raz czwarty przyznano nagrody im. ks. Józefa Tischnera, ufundowane przez Ergo Hestię, a przyznawane przez reprezentujące miesięcznik i wydawnictwo Znak jury w składzie: ks. Adam Boniecki (przewodniczący), Jarosław Gowin, Leszek Kołakowski, Krzysztof Michalski, Łukasz Tischner, Henryk Woźniakowski i abp Józef Życiński.
Z

Za pisarstwo religijne lub filozoficzne stanowiące kontynuację Tischnerowskiego “myślenia według wartości" nagrodzono ks. Tomasza Węcławskiego, autora książki "Królowanie Boga. Dwa objaśnienia wyznania wiary Kościoła" (wydawnictwo Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza); za publicystykę lub eseistykę na tematy społeczne, która uczy Polaków przyjmować “nieszczęsny dar wolności" nagrodę odbierze Wiktor Osiatyński, autor wydanej w Iskrach książki “Rehab"; za inicjatywy duszpasterskie i społeczne współtworzące “polski kształt dialogu" Kościoła i świata wyróżniono siostry Teresę i Martę Sawickie, prowadzące społecznie w Krakowie od 1980 roku kuchnię dla ubogich.

Specjalną nagrodę pośmiertną przyznano Zygmuntowi Kubiakowi za całość twórczości translatorskiej, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczenia “Wyznań" św. Augustyna.

Nagrody...

1192

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]