Reklama

Nagroda Conrada za debiut dla Liliany Hermetz

Nagroda Conrada za debiut dla Liliany Hermetz

26.10.2015
Czyta się kilka minut
30 tys. złotych oraz statuetka zostały wręczone podczas gali Nagrody w Centrum Kongresowym ICE Kraków na zakończenie Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada.
Fot. Michał Ramus / KBF
H

Hermetz otrzymała ją za książkę „Alicyjka” (wydawnictwo Nisza). Dodatkowo Instytut Książki zorganizuje i ufunduje laureatce pobyt rezydencjalny w Krakowie. Jury pod przewodnictwem Michała P. Markowskiego nominowało oprócz laureatki czworo innych debiutantów: Michała Cichego za książkę „Zawsze jest dzisiaj”, Roberta Pucka za „Pająki pana Roberta”, Michała R. Wiśniewskiego za „Jetlag” i Aleksandrę Zielińską za „Przypadek Alicji”. Zwycięską książkę wybrali internauci. Fundatorem nagrody jest Miasto Kraków, partnerami: Instytut Książki, Fundacja Tygodnika Powszechnego oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]