Reklama

Ładowanie...

Nadchodzą zmiany

16.09.2008
Czyta się kilka minut
W ministerstwie trwają prace nad nową ustawą, która ma uzdrowić sytuację w polskim sporcie.
M

Minister sportu Mirosław Drzewiecki

dla "Tygodnika":

Oto najważniejsze propozycje:

»

Reforma związków sportowych z zachowaniem autonomii. Chcemy wprowadzić kadencyjność, zmniejszyć liczebność organów wykonawczych i wprowadzić zarządzanie przez profesjonalnych menedżerów. Reguły finansowania i rozliczania związków będą bardziej przejrzyste. Rola samorządów w finansowaniu sportu musi być większa, a wzorzec statutu zaczerpnięty ze statutów obowiązujących w międzynarodowych federacjach sportowych.

»

95 proc. związków w Polsce jest całkowicie finansowanych z budżetu państwa. Oczekujemy, że związki będą respektować strategię rządu dla rozwoju poszczególnych dyscyplin. Niedostosowanie się do reguł oznaczać będzie rezygnację z dotacji budżetowych.

»

...

2170

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]