Reklama

Na skróty (5-11 II)

Na skróty (5-11 II)

13.02.2007
Czyta się kilka minut
W

W Warszawie w wieku 81 lat zmarła Teresa Pągowska, malarka. "W ostatnim ćwierćwieczu trudno byłoby znaleźć w jej dorobku inne prace niż tylko wybitne - pisze Monika Małkowska. - Osiągnęła prawdziwe mistrzostwo: w kilku pociągnięciach pędzla potrafiła przedstawić najbardziej skomplikowane sytuacje, ulotne wydarzenia i najtrudniejsze sprawy. Uczucia i obserwacje świata; przemijanie, śmierć, ból po stracie najbliższych. Przy tym zawsze unikała patosu. Umiała lekko, z dystansem podchodzić do losu". O Pągowskiej pisze w tym numerze Bogusław Deptuła.
W Monaco w wieku 95 lat zmarł Gian Carlo Menotti, wybitny włoski kompozytor, autor m.in. oper uznawanych za klasykę minionego stulecia.
Laureatem nagrody im. Aleksandra Gieysztora za osiągnięcia w ochronie polskiego dziedzictwa kulturowego został Krzysztof...

3727

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]