Reklama

My, klerykalni

My, klerykalni

16.06.2009
Czyta się kilka minut
W parafii potrzebny jest lider, który podpowiada, ale nie robi wszystkiego. Jeżeli ksiądz jest zbyt aktywny, wierni czują się zwolnieni z działania.
P

Przed kościołem w M., małej wiosce w centralnej Polsce, jest piękny, rozległy parking wybudowany przez gminę. Trudno o tym zapomnieć, bo proboszcz ciągle powtarza parafianom, że pan burmistrz bardzo dużo dla nich zrobił. Przed wyborami zdarza się to jakby częściej. Parafianie chwalą operatywność swojego kapłana, argumentując, że na wsi ksiądz musi być przede wszystkim dobrym gospodarzem i dbać o kościół.

- On ma charakterek, jest cholerykiem - przyznaje Monika, jedna z parafianek. - Uważa, że jemu więcej wolno. Staram się z nim nie wchodzić w dyskusję, bo źle się na tym wychodzi. Ludzie się go boją, bo jak ktoś będzie chciał wziąć ślub, to kilka razy będzie musiał przychodzić - opowiada. - Ja mam z nim dobre relacje, bo należę do Kościoła Domowego, poza tym jesteśmy co niedziela w kościele, syn jest ministrantem - na początku nie bardzo chciał, ale teraz już...

8878

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]