Reklama

Monika Andruszewska wyróżniona

Monika Andruszewska wyróżniona

19.03.2016
Czyta się kilka minut
Za tekst „Za dużo na jedno życie” – historię żołnierza-ochotnika, który popełnił samobójstwo – Monika Andruszewska (rocznik 1992) została właśnie wyróżniona Nagrodą Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka.
W

W „Tygodniku” zaczęła pisać w grudniu 2014 r. i odtąd opublikowała kilkadziesiąt reportaży z Ukrainy o tym, jak wojna zmienia ludzi i kraj. Za tekst „Za dużo na jedno życie” – historię żołnierza-ochotnika, który popełnił samobójstwo – Monika Andruszewska (rocznik 1992) została właśnie wyróżniona Nagrodą Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka (w kategorii „reportaż po debiucie”). Nagroda przyznawana jest „osobom młodym, wchodzącym w świat dziennikarstwa, wyróżniającym się wysokimi walorami dziennikarskimi i rzetelnością w połączeniu ze świeżością spojrzenia”. Konkurs organizuje Koło Młodych krakowskiego oddziału SDP, Stowarzyszenie Absolwentów Dziennikarstwa UPJPII i Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII. Monice serdecznie gratulujemy – i w dziale Świat publikujemy kolejny jej reportaż.    ©℗


Reportaż „Za dużo na jedno życie” >>>

Nie wiadomo, ilu dokładnie ukraińskich żołnierzy walczących w Donbasie popełniło samobójstwo. Wiadomo tylko, że to liczba bardzo wysoka. Sasza to ledwie jeden przykład.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]