Reklama

Moi mistrzowie – Jerzy Pilch

Moi mistrzowie – Jerzy Pilch

16.09.2013
Czyta się kilka minut
Andriej Płatonow. Porządnie uzasadnić nie potrafię. Jakbym potrafił – prawdopodobnie bym nie wielbił. Jak wiesz, za co kochasz – długo to nie potrwa.
B

Blisko 40 lat zachwytu precyzyjnie uzasadnionego? Wykluczone. Bez tajemnic ani dudu. W żadną pensjonarską „niezgłębialność ulubionego autora” nie uciekam. Wielkości Płatonowa próbował (w „Katastrofach w powietrzu”) dotknąć Brodski. I choć ciekawe daje uwagi – góruje jedna: „Tych książek nie da się opisać”.

JERZY PILCH (ur. 1952) ostatnio opublikował „Dziennik” oraz powieść „Wiele demonów”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Jerzy Pilch
Pisarz, dramaturg, scenarzysta, felietonista „Tygodnika Powszechnego”, gdzie pracował do 1999 r. Laureat Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Fundacji im. Kościelskich. Autor przeszło...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]