Reklama

Mniej hulania

Mniej hulania

24.05.2021
Czyta się kilka minut
B

Bez wielkiego hałasu weszły w życie nowe przepisy dotyczące użytkowania hulajnóg elektrycznych. Z nowelizacji prawa o ruchu drogowym wynika, że właściwym pasem dla ich poruszania się będzie ten przeznaczony dla rowerów lub jezdnia posiadająca ograniczenie prędkości do 30 km/h – tylko w przypadku braku takowych kierujący e-hulajnogą może skorzystać z chodnika, dostosowując wszakże prędkość do prędkości pieszych (na ścieżce rowerowej lub jezdni nie wolno mu jechać szybciej 20 km/h). Zakazano korzystania z telefonu w trakcie jazdy, a także przewożenia innych osób, zwierząt lub ładunku. Nakazano ustępowanie pierwszeństwa pieszym, a także ograniczono możliwość pozostawiania pojazdu w dowolnym miejscu na chodniku. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]