Reklama

Młodzież świata w tropikach

Młodzież świata w tropikach

21.01.2019
Czyta się kilka minut
Mieszkańcy Panamy chcą, aby dzięki Światowym Dniom Młodzieży każdy umiał zlokalizować ich kraj na mapie świata.
Młodzi wolontariusze ŚDM z flagami Panamy i Meksyku. Miasto Panama, 6 stycznia 2019 r. LUIS ACOSTA / AFP / EAST NEWS
N

Na końcu Oceanu Atlantyckiego leży mały kraj. Jest sto trzynaście razy mniejszy od Brazylii i cztery razy od Polski. Panama – państwo, które dla wielu jest trudne do zlokalizowania na mapie bez pomocy GPS-a, stało się centrum zainteresowania światowych mediów. Odbywają się tam właśnie 34. Światowe Dni Młodzieży. To największe wydarzenie Kościoła katolickiego z udziałem papieża potrwa do niedzieli 27 stycznia. Imprezy z takim rozmachem jeszcze w Panamie nie było.

To, co w przypadku Brazylii czy Polski (które kolejno w latach 2013 i 2016 były organizatorami ŚDM) nie stanowiło problemu, dla Panamy jest wyzwaniem. Wątpliwości było sporo. Gdzie i jak pomieścić pielgrzymów ze 155 krajów świata w państwie, w którym na co dzień mieszka zaledwie 4 miliony osób? Jak przekonać biedną część społeczeństwa, żeby przyjęła pod swój skromny dach pielgrzymów? Jak udowodnić, że kraj globalnego...

13127

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]