Reklama

Ładowanie...

Melania z Sevnicy

21.11.2016
Czyta się kilka minut
Jej historia to ucieleśnienie „American dream”: dziewczyna z kraju mniejszego niż Nowy Jork została pierwszą damą USA. Skąd się wzięła Melania Trump? Szukając odpowiedzi, odwiedziliśmy jej rodzinne miasto.
Melania Trump na tenisowym turnieju US Open. Nowy Jork, 2015 r. Fot. Brock Miller / EAST NEWS
G

Gdy Donald Trump uzyskał nominację Partii Republikańskiej w amerykańskich wyborach, konserwatywni komentatorzy początkowo podkreślali, że jednym z jego atutów może być żona Melania. Ładna i pełna wdzięku, mogła poprawić wizerunek męża – nadszarpnięty jego kontrowersyjnymi zachowaniami.

Podczas kampanii Melania pojawiała się jednak rzadko, a nawet wówczas nie zawsze służyło to mężowi. Pochodząca ze Słowenii eksmodelka nie pasowała do jego przekazu. Jej mocny wschodnioeuropejski akcent mógł razić wyborców, którzy popierali Trumpa ze względu na jego antyimigracyjną retorykę. Liberalne media ujawniły też kilka wstydliwych sekretów Melanii, o których sztab małżonka mógł nie wiedzieć.

Mimo wszystko historia Melanii jest ucieleśnieniem prawie zapomnianego dziś „American dream”. Dziewczyna pochodząca z małego miasteczka, z kraju czterokrotnie mniejszego niż samo tylko...

16010

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]