Reklama

Melania z Sevnicy

Melania z Sevnicy

21.11.2016
Czyta się kilka minut
Jej historia to ucieleśnienie „American dream”: dziewczyna z kraju mniejszego niż Nowy Jork została pierwszą damą USA. Skąd się wzięła Melania Trump? Szukając odpowiedzi, odwiedziliśmy jej rodzinne miasto.
Melania Trump na tenisowym turnieju US Open. Nowy Jork, 2015 r. Fot. Brock Miller / EAST NEWS
G

Gdy Donald Trump uzyskał nominację Partii Republikańskiej w amerykańskich wyborach, konserwatywni komentatorzy początkowo podkreślali, że jednym z jego atutów może być żona Melania. Ładna i pełna wdzięku, mogła poprawić wizerunek męża – nadszarpnięty jego kontrowersyjnymi zachowaniami.

Podczas kampanii Melania pojawiała się jednak rzadko, a nawet wówczas nie zawsze służyło to mężowi. Pochodząca ze Słowenii eksmodelka nie pasowała do jego przekazu. Jej mocny wschodnioeuropejski akcent mógł razić wyborców, którzy popierali Trumpa ze względu na jego antyimigracyjną retorykę. Liberalne media ujawniły też kilka wstydliwych sekretów Melanii, o których sztab małżonka mógł nie wiedzieć.

Mimo wszystko historia Melanii jest ucieleśnieniem prawie zapomnianego dziś „American dream”. Dziewczyna pochodząca z małego miasteczka, z kraju czterokrotnie mniejszego niż samo tylko...

16010

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]