Reklama

Liczymy na pomoc

Liczymy na pomoc

27.02.2007
Czyta się kilka minut
Pani Beata uległa w dzieciństwie tragicznemu wypadkowi, po którym konieczna była amputacja obu nóg aż do podudzi. Mimo niepełnosprawności potrafiła cieszyć się życiem i zaczęła trenować narciarstwo klasyczne, biorąc udział w licznych zawodach. Pani Beata należy do kadry krajowej i może pochwalić się sukcesami na mistrzostwach świata, Europy i paraolimpiadach. Po kontuzji kolana odniesionej w 2003 r. podczas olimpiady w Nagano poddała się operacji, która jednak nie zakończyła się spodziewanymi efektami. Obecnie nie może już sprawnie funkcjonować (brak zgięcia w kolanie, uciążliwy ból); niezbędna stała się wymiana protez, ponieważ stare nadmiernie obciążają kolana.
W

Wzywamy ludzi dobrej woli o pomoc i szansę dla Beaty, by mogła wrócić do aktywnego życia. Ratunkiem dla niej są protezy podudzi, które kosztują 70 tys. złotych. Zainteresowanych prosimy o wpłaty na konto Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty" (ul. Płocka 5A Gdynia 81-535, tel./fax: 058 663 8141):

Bank Millennium

63 1160 2202 0000 0000 2920 6273,

z dopiskiem "protezy podudzi dla Beaty Pomietło".

Z góry dziękujemy za każdą pomoc.

ZARZĄD FUNDACJI "POMÓŻ I TY"

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]