Reklama

Liczba tygodnia

Liczba tygodnia

04.04.2016
Czyta się kilka minut
177 000
T

Tyle wniosków o dofinansowanie w ramach programu 500 plus złożyli Polacy drogą elektroniczną w ciągu pierwszych czterech dni kwietnia. Zdaniem minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej to około jednej trzeciej wniosków – pozostałe są składane tradycyjnie, w urzędach gmin. Część internautów, skarżących się na sprawność Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, przy składaniu dokumentów skorzystała z pośrednictwa bankowości elektronicznej. Z urzędów gmin nadchodzą z kolei informacje o licznych błędach we wnioskach – składający je mylą np. numer dowodu osobistego z numerem PESEL.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Ministerstwo jest, jak codziennie czytamy, zachwycone tempem składania wniosków oraz ich liczbą. Niedawno rodzice, którzy uznają siebie za dobrze sytuowanych byli proszeni o nieskładanie wniosków, gdyż program i tak jest dużym obciążeniem dla finansów państwa. Co jest autentyczne? Radość MRPiPS z dużej ilości wniosków, popularności programu czy też niepokój o wypłacalność państwa?
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]