Reklama

Liczba tygodnia

Liczba tygodnia

05.08.2019
Czyta się kilka minut
858
P

Patentów związanych z modyfikacją genetyczną za pomocą nowatorskiej metody CRISPR zarejestrowano w ostatnim czasie w Chinach. USA mogą poszczycić się nieco większą liczbą (na całą Europę przypadło ich zaledwie 186), ale to Chiny notują najbardziej dynamiczny wzrost patentów, publikacji i cytowań w tej dziedzinie nauki. Metoda CRISPR znajduje szerokie zastosowania w medycynie, rolnictwie i przemyśle.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]