Na ostrzu genetycznego noża
Na ostrzu genetycznego noża

Ostatnie lata w świecie biologii molekularnej należą do technologii edytowania genów metodą CRISPR-Cas9. Wielu naukowców nazywa ten okres rewolucją. Porównują ją z przełomem z lat 80. XX wieku, kiedy poznano metodę namnażania DNA w probówce. Lawinowo rośnie liczba publikacji wykorzystujących technikę CRISPR-Cas9 albo wprowadzających do niej ulepszenia. Dziesiątki naukowców dyskutują jej możliwe zastosowania. Skąd ten szum?
CZYTAJ TAKŻE:
Artur Sporniak: Za symboliczny początek narodzin terapii genowej można uznać rok 1990, w którym rozpoczęto leczenie czteroletniej Ashanthy DeSilvy chorej na ciężki złożony niedobór odporności (jedną z wielu genetycznych chorób).
Miejsce w genomie
Naukowcy od lat marzyli o...
Dodaj komentarz
Chcesz czytać więcej?
Wykup dostęp »
Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie!
Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.
Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!
Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]