Reklama

Liczba tygodnia

Liczba tygodnia

23.10.2017
Czyta się kilka minut
7,09 w skali od 0 do 10 – to wynik Polski w rankingu Democracy Index.
L

Lepiej od nas wypadły m.in. RPA, Botswana, Urugwaj i Chile. Do tej samej co Polska kategorii („wadliwa demokracja”) spadły też USA; w ciągu ostatnich dwóch lat stan demokracji pogorszył się w ponad 70 państwach. Coroczny ranking przygotowywany jest przez Economist Intelligence Unit na podstawie 60 kryteriów mierzących pluralizm, wolności obywatelskie i kulturę polityczną. Od lat przodują w nim kraje nordyckie.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]