Reklama

LEKCJE CZYTANIA

LEKCJE CZYTANIA

21.04.2014
Czyta się kilka minut
„Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarzami i pisarkami, krytykami i krytyczkami, profesorami i profesorkami.
L

LEKCJE CZYTANIA Z JACKIEM DEHNELEM
Pisarz poprowadzi cztery lekcje czytania: pierwsza rozpocznie się o godz. 9.00 w poniedziałek 28 kwietnia w rybnickim Zespole Szkół nr 1 (ul. Kościuszki 41) i poświęcona będzie socrealizmowi w tekstach Jarosława Iwaszkiewicza (na podstawie jego „Listu do Prezydenta Bieruta”). Kolejna rozpocznie się o godz. 13.00 w Zabrzu (III LO przy ul. Sienkiewicza 33), gdzie będziemy mówić o tym, jak napisać naprawdę zły wiersz. 29 kwietnia, we wtorek, odwiedzimy Mysłowice (II LO, ul. Mikołowska 3), gdzie o 9.15 wrócimy do złej poezji, następnie o godz. 13.00 w Jaworznie (Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Rynek Główny 17) powtórzymy lekcję o socrealizmie.

Jeśli chcesz zorganizować „Lekcję czytania” w swojej szkole, bibliotece, podczas festiwalu czy z innej jeszcze okazji – pisz...

927

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]