Reklama

LEKCJE CZYTANIA

LEKCJE CZYTANIA

30.09.2013
Czyta się kilka minut
„Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarzami i pisarkami, krytykami i krytyczkami, profesorami i profesorkami.
J

Jeśli chcesz zorganizować „Lekcję czytania” w swojej szkole, bibliotece, podczas festiwalu, który organizujesz, czy z innej jeszcze okazji – napisz na lekcjeczytania@tygodnik.com.pl
Nasza akcja zadebiutowała przed pięcioma laty podczas pierwszej edycji Festiwalu Conrada.
Podczas jubileuszowej, piątej odsłony tego największego w Polsce święta literatury (21-27 października) „Lekcje czytania” poprowadzą:

21 października o godz. 12.00 w MSiTJ „Manggha”, GRZEGORZ JANKOWICZ o „Pieśni XVI” Katullusa

22 października o godz. 11.30 w Pałacu pod Baranami, JERZY FRANCZAK o „Niejakim Piórce” Henriego Michaux

23 października o godz. 10.00 w Pałacu pod Baranami, RYSZARD KOZIOŁEK na temat: Jak Michael Sandel („filozof Oburzonych”) przeczytałby „Lalkę” Bolesława Prusa?

...

2643

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]