Kuria to nie urząd
Kuria to nie urząd
A sekretarz rady, abp Semeraro, dodał, że w ciągu trzech-czterech miesięcy papież otrzyma propozycje konkretnych zmian, jakie należy przeprowadzić w poszczególnych urzędach Watykanu.
Ostatnie posiedzenie doradców zakończyło się w ubiegłą środę. Kardynałowie dyskutowali, jak odbiurokratyzować kurię, tak by stała się mniej urzędem, a bardziej narzędziem: ewangelizacji i wspierania Kościołów lokalnych. Postulowali deklerykalizację, zatrudnienie większej liczby świeckich, w tym kobiet i ludzi młodych, także obcokrajowców.
Rada, ze względu na liczbę członków zwana popularnie C9, została powołana przez papieża Franciszka w 2013 r. Jej celem jest nie tylko reforma kurii, ale przede wszystkim pomoc papieżowi w zarządzaniu Kościołem. ©℗
Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:
Dodaj komentarz
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]