Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

09.05.2016
Czyta się kilka minut
3 – 9 maja
N

NAGRODZONY „KANON”
Pierwsze wydanie „Kanonu Tygodnika Powszechnego” otrzymało Nagrodę Specjalną ArtFont w konkursie Izby Wydawców Prasy GrandFont 2015. Wyróżniono je za „szczególne osiągnięcia artystyczne i edytorskie”. Nagrodę GrandFront otrzymał dziennik „Polska” za okładkę po paryskich zamachach terrorystycznych.

ZMARŁ JANUSZ TAZBIR
Wybitny historyk, specjalizujący się w dziejach kultury i ruchów religijnych Polski XVI i XVII w., autor m.in. takich prac jak „Państwo bez stosów. Szkice z dziejów tolerancji w Polsce” czy „Okrucieństwo w nowożytnej Europie”. Miał 88 lat.

POZNAŃSKA NAGRODA LITERACKA
W kategorii Nagroda im. Adama Mickiewicza („wybitne zasługi dla polskiej literatury i kultury”) laureatem został prozaik i poeta Erwin Kruk. Natomiast przeznaczoną dla młodego twórcy Nagrodę-Stypendium im. Stanisława Barańczaka otrzymała reportażystka Magdalena Kicińska, autorka książki „Pani Stefa”, poświęconej Stefanii Wilczyńskiej, współpracownicy Janusza Korczaka.

WYRÓŻNIENIA DLA NASZYCH DZIENNIKARZY
Z radością informujemy, że do Nagrody Dziennikarzy Małopolski nominowano dziennikarzy „Tygodnika Powszechnego”: w kategorii „reportaż” Bartka Dobrocha (za tekst: „Po drugiej stronie Styksu”) i Annę Goc („Wracają do dziś”), oraz w kategorii „wywiad” Błażeja Strzelczyka (za rozmowę ze Stanisławą Celińską pt. „Życie w piegi”).

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]