Reklama

Ładowanie...

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

09.05.2016
Czyta się kilka minut
3 – 9 maja
N

NAGRODZONY „KANON”
Pierwsze wydanie „Kanonu Tygodnika Powszechnego” otrzymało Nagrodę Specjalną ArtFont w konkursie Izby Wydawców Prasy GrandFont 2015. Wyróżniono je za „szczególne osiągnięcia artystyczne i edytorskie”. Nagrodę GrandFront otrzymał dziennik „Polska” za okładkę po paryskich zamachach terrorystycznych.

ZMARŁ JANUSZ TAZBIR
Wybitny historyk, specjalizujący się w dziejach kultury i ruchów religijnych Polski XVI i XVII w., autor m.in. takich prac jak „Państwo bez stosów. Szkice z dziejów tolerancji w Polsce” czy „Okrucieństwo w nowożytnej Europie”. Miał 88 lat.

POZNAŃSKA NAGRODA LITERACKA
W kategorii Nagroda im. Adama Mickiewicza („wybitne zasługi dla polskiej literatury i kultury”) laureatem został prozaik i poeta Erwin Kruk. Natomiast przeznaczoną dla młodego twórcy Nagrodę-Stypendium im. Stanisława Barańczaka otrzymała reportażystka Magdalena Kicińska, autorka książki „Pani Stefa”, poświęconej Stefanii Wilczyńskiej, współpracownicy Janusza Korczaka.

WYRÓŻNIENIA DLA NASZYCH DZIENNIKARZY
Z radością informujemy, że do Nagrody Dziennikarzy Małopolski nominowano dziennikarzy „Tygodnika Powszechnego”: w kategorii „reportaż” Bartka Dobrocha (za tekst: „Po drugiej stronie Styksu”) i Annę Goc („Wracają do dziś”), oraz w kategorii „wywiad” Błażeja Strzelczyka (za rozmowę ze Stanisławą Celińską pt. „Życie w piegi”).

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]