Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

19.05.2014
Czyta się kilka minut
13 –19 maja
P

POMOC OD POEZJI
„Artysta jest zakładnikiem sztuki. Pracuje w cieniu arcydzieł, z którymi obcuje w muzeach, i z kompleksem arcydzieła, które chciałby po sobie zostawić. Ja też pragnąłbym pozostawić po sobie coś, co by mnie przeżyło. Próbuję jak najbardziej precyzyjnie powiedzieć to, co jest mi dane do powiedzenia. Gdybym wiedział, że mój wiersz pomógł komuś przeżyć trudny moment w życiu, byłbym szczęśliwy” – mówi Ryszard Krynicki w wywiadzie udzielonym Jarosławowi Mikołajewskiemu.
ZMARŁ HANS RUDOLF GIGER
Szwajcarski malarz, rzeźbiarz i scenograf, autor okładek płyt, znany przede wszystkim dzięki stworzeniu postaci Obcego w filmie Ridleya Scotta, który to projekt przyniósł mu w 1980 r. Oscara. Miał 74 lata.
LAUR DLA EDYTORA
Nagrodę im. Juliusza Żuławskiego, edytorskie wyróżnienie Polskiego PEN Clubu,...

1573

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]