Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

12.05.2014
Czyta się kilka minut
6 – 12 maja
N

NAGRODA IM. BARBARY ŁOPIEŃSKIEJ
Otrzymał ją Grzegorz Sroczyński z „Gazety Wyborczej” za wywiad z Karolem Modzelewskim „Wkurzył się Pan? Świetnie”.
NAGRODA IM. SAMUELA BOGUMIŁA LINDEGO
Wyróżnienie to, przyznawane przez dwa partnerskie miasta – Toruń i Getyngę, otrzymali w tym roku Janusz Rudnicki oraz niemiecki pisarz i eseista Wilhelm Genazino.
GRAND PRESS PHOTO 2014
W kategorii „Zdjęcie roku – portret sesyjny” nagrodzony został nasz współpracownik, Maksymilian Rigamonti, który dla tygodnika „Wprost” wykonał portret gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Więcej informacji: www.grandpressphoto.pl.
DOTACJA DLA NOWEGO TEATRU
Ministerstwo Kultury przekaże zespołowi kierowanemu przez Krzysztofa Warlikowskiego 19 mln zł, dzięki czemu możliwa stanie się adaptacja na siedzibę teatru hali...

1698

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]