Reklama

Ładowanie...

Kultura w skrócie

27.12.2021
Czyta się kilka minut
W

W LITERATURZE

Miniony rok przyniósł nowe, cieszące się ogromną popularnością przekłady klasyków. Officyna wydała „Ulissesa” Jamesa Joyce’a w tłumaczeniu Macieja Świerkockiego, Wydawnictwo Literackie „Boską Komedię” Dantego Alighieri w przekładzie Jarosława Mikołajewskiego, natomiast nakładem Biblioteki Śląskiej ukazał się pierwszy w historii kompletny przekład „Opowieści kanterberyjskich” Geoffreya Chaucera w opracowaniu Jarka Zawadzkiego.

W KINIE

Po kilkuletniej przerwie nowy film pokazał w kinach francuski reżyser Leos Carax. Na ekrany trafił także ostatni James Bond z Danielem Craigiem, a tuż przed wigilią do Neapolu lat 80. przeniósł nas Paolo Sorrentino. Zmartwychwstał także stary dobry „Matrix” z Keanu Reevesem w roli głównej.

W SZTUCE

Po odwołaniu Alicji Knast dyrektorką Muzeum Śląskiego mianowano Marię Czarnecką, wcześniej pracownicę...

1480

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]