Reklama

Ładowanie...

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

06.12.2021
Czyta się kilka minut
30 listopada – 6 grudnia
T

TANIEC

Występem w spektaklu „We love Chopin” zainaugurował działalność zespół baletowy Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

MUZYKA

Ponad 20 artystów podjęło zmagania o nagrody Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Mieczysława Wajnberga, którego pierwszą edycję organizuje Akademia Muzyczna w Katowicach.

KINO

Reżyser i scenarzysta „Wesela” Wojciech Smarzowski otrzymał dwie nagrody podczas 25. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Tallinnie. Jury wyróżniło go „za prowokacyjny i brutalnie wyrazisty portret polskiego społeczeństwa i historii”.

FOTO

Do Muzeum Powstania Warszawskiego trafiła kolekcja 59 oryginalnych fotografii z powstania warszawskiego. Na zrobionych we wrześniu 1944 r. zdjęciach widać przygotowania Niemców do obrony przed Sowietami zbliżającymi się do prawego brzegu Wisły.

TEATR

Praski teatr Činoherní klub zdjął z afisza komedię Martina McDonagh „A Behanding in Spokane”. Powód: umowa o przedłużeniu praw do wystawiania sztuki zastrzega, że główną rolę może grać tylko potomek Afrykanów. W czeskim przedstawieniu występował dotąd Ondřej Sokol, tłumacz i reżyser spektaklu.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]