Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

17.08.2020
Czyta się kilka minut
11–17 sierpnia
D

DO HOLLYWOOD

„Śniegu już nigdy nie będzie” w reż. Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Werdykt ogłosiła Komisja Oscarowa pod przewodnictwem kompozytora Jana A.P. Kaczmarka.

DO PRAGI

Warszawskie studio Ovid Works wydało inspirowaną „Przemianą” Franza Kafki grę „Metamorphosis”. Jej uczestnik wciela się w rolę robaka, na którego czają się niebezpieczeństwa ze strony krwiożerczego chrząszcza, bezlitosnych domowych zwierząt i olbrzymich ludzi. Na platformie Steam pierwsze oceny graczy są pozytywne.

DO GWIAZD

Tymczasem krakowski zespół Starward Industries pracuje nad grą w ramach gatunku atompunk bazującą na twórczości Stanisława Lema. Będzie ona opowiadać o losach astronautów, którzy podczas misji badawczej natrafiają na nieoczekiwane zagrożenie.

DO PRZESZŁOŚCI

Z członkostwa w Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich rezygnują kolejni twórcy, m.in. Wojciech Bonowicz, Hanna Krall, Olga Tokarczuk i Adam Zagajewski. Powodem są domniemane naciski ze strony SPP na współpracę z powołanym przez ministra kultury Piotra Glińskiego Instytutem Literatury.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]