Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

13.04.2020
Czyta się kilka minut
7–10 kwietnia
B

BILET KUP TERAZ

a wykorzystasz go później, gdy już będzie można wychodzić z domu. W ten sposób o wsparcie proszą widzów kina studyjne w całej Polsce, a „zawieszone” bilety można kupić na stronach placówek. Księgarnie z kolei zorganizowały akcję „Książka na telefon”, dzięki której kupimy nowości wydawnicze bez wychodzenia z domu.

PIOSENKARKA LADY GAGA

we współpracy z WHO zebrała 35 mln dolarów na walkę z pandemią. Zorganizowała także charytatywny koncert „One World: Togetherat Home” poświęcony pracownikom szpitali na całym świecie, który odbędzie się o północy 19 kwietnia naszego czasu. Wystąpią m.in. Andrea Bocelli, Billie Eilish, Elton John, Paul McCartney, Alanis Morissette i Stevie Wonder.

SMUTNE WIEŚCI Z SUWAŁK

9 kwietnia zmarł Andrzej Strumiłło, malarz, grafik, fotograf, rzeźbiarz i pisarz, były kierownik pracowni graficznej Sekretariatu Generalnego ONZ w Nowym Jorku. Trzy lata temu w rozmowie z Justyną Dąbrowską na łamach „Tygodnika” mówił: „Największą siłą motoryczną wszechświata jest miłość. Potrzeba stwarzania siebie poprzez innych to najważniejsza historia w naszym życiu” (czytaj na powszech.net/strumillo). Artysta miał 93 lata.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]