Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

27.01.2020
Czyta się kilka minut
20 – 26 stycznia
A

Akcja

Aktywista i reżyser Bartosz Staszewski mocuje znaki drogowe z napisem „Strefa wolna od LGBT” w miejscowościach, które przyjęły uchwały przeciwko „ideologii LGBT” (obecnie jest ich około 90), a następnie fotografuje na ich tle osoby, które poczuły się nimi dotknięte. „Mam nadzieję, że dosłowność projektu pozwoli ludziom zrozumieć zło, z którym mamy do czynienia” – wyjaśnia mediom Staszewski, a Porozumienie Jarosława Gowina składa w sprawie znaków zawiadomienie do prokuratury. „To zorganizowana akcja dezinformacyjna” – twierdzą politycy.

Dezinformacja

Akcję dezinformacyjną prowadziła także grupa gdańskich miłośników pokera, która pod przykrywką „klubu literackiego” organizowała nielegalne gry hazardowe. „Książki w tym miejscu zauważono – przyznali policjanci, którzy wpadli na trop przestępców – ale nie stwierdzono, by ktoś je czytał”. Spotkania klubu organizowane były wielokrotnie, w tym konkretnym brało udział siedemnastu czytelników.

Dezorientacja

Zdezorientowani byli także czytelnicy pisma „Holistic”, gdy wycofano ze sprzedaży cały nakład noworocznego numeru, a pracę stracił redaktor naczelny Mariusz Zawadzki. Razem z nim odeszła prawie połowa zespołu. Sprawcą zamieszania miał być Łukasz Orbitowski, którego polityczna humoreska wydrukowana w numerze wycelowana została w jednego z polityków.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]