Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

10.11.2019
Czyta się kilka minut
4 – 8 listopada
P

Powrót legendy

James Dean wraca na ekrany. Aktor zagra jedną z głównych ról w filmie „Finding Jack”, którego akcja rozgrywa się podczas wojny w Wietnamie. Prawa do komputerowego odtworzenia wizerunku legendy amerykańskiego kina udzieliła wytwórni rodzina aktora. Angaż zmarłego może być początkiem dużego zjawiska – firma CMG Worldwide oprócz rodziny „Buntownika bez powodu” reprezentuje także spadkobierców ponad tysiąca osobistości świata kultury i rozrywki.

Sąd na stronie

A już 13 listopada rusza strona internetowa sadostateczny.pl. Znajdzie się na niej m.in. film prezentujący w dużym zbliżeniu sceny tryptyku Hansa Memlinga. Dzieło niderlandzkiego malarza znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku. Jak tam trafiło? I jaka jest jego symbolika? Mecenasi projektu: Miasto Gdańsk i Samorząd Województwa Pomorskiego, obiecują odpowiedzi.

Sylwester marzeń

Tymczasem na drugim końcu Polski, 16 listopada pod oczkiem wodnym na Krupówkach, odbędzie się protest przeciwko organizacji sylwestra TVP. Na Facebooku powstało wydarzenie „Nie dla sylwestra pod Wielką Krokwią”, sprzeciw wobec planów TVP wyrazili ekolodzy, mieszkańcy Zakopanego, a także przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego, którzy wskazali niebezpieczeństwa, jakie wiążą się z organizacją imprezy w tym miejscu.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]