Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

22.07.2019
Czyta się kilka minut
16–22 lipca
M

MISJA

Brytyjskie muzeum Tate Modern zobowiązało się do zmniejszenia swojego śladu węglowego o 10 proc. W ciągu najbliższych czterech lat w galeriach zamontowane zostaną bardziej przyjazne dla środowiska systemy elektryczne, zmieni się także menu w muzealnych restauracjach.

MUZA

Bardziej eko będzie także rozpoczynający się na początku sierpnia katowicki OFF Festival. W tym roku aż 80 proc. oferty gastronomicznej będą stanowiły dania wegetariańskie i wegańskie. Organizatorzy zapowiadają całkowite przejście na naczynia biodegradowalne oraz wprowadzenie wielorazowych kubków. Symbolem zmian będzie zaprojektowana przez Kasię i Wojtka Sokołowskich brama wykonana z kontenerów służących równocześnie za pojemniki na odpady.

PRESJA

Tymczasem w Paryżu wyznaczono plan i termin odbudowy katedry Notre Dame. Prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi zależy, by prace zostały ukończone w ciągu najbliższych pięciu lat, do planowanych na 2024 r. igrzysk olimpijskich. Specjaliści krytykują decyzję wskazując, że przyjęty termin jest zdecydowanie zbyt krótki na właściwą i zgodną z zasadami konserwatorskimi renowację.

PRACA

Mniej ciśnienia jest na stronach francuskiego odpowiednika popularnego portalu biznesowego LinkedIn – nie znajdziecie tam pełnych hurraoptymizmu statusów na temat awansów czy odbytych szkoleń. LinkedOut powstał z myślą o osobach wykluczonych i bezdomnych, które z pomocą wolontariuszy mogą teraz dotrzeć do potencjalnych pracodawców. Portal zdobywa coraz większą popularność, liczba zamieszczanych ogłoszeń rośnie.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]