Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

08.01.2018
Czyta się kilka minut
2–8 stycznia
N

Na razie przebój

Pierwsze odcinki „Korony królów”, jednego z najgorszych seriali w dziejach telewizji publicznej, cieszyły się nadspodziewaną popularnością. W czasie ich emisji TVP1 była zdecydowanym liderem oglądalności. Niskobudżetowa produkcja spotkała się z falą krytyki i kpin jako niezamierzona parodia popularnych dzisiaj seriali historycznych – to też niewątpliwie przysporzyło jej widzów. Kto jeszcze nie oglądał albo uważa, że doniesienia o serialu są przesadzone, może obejrzeć kolejne odcinki o godz. 18.30 w TVP1, lub nadrobić zaległości korzystając z platformy vod.tvp.pl. Serial polecają też gorąco „Wiadomości” TVP.

Zmarł Aharon Appelfeld

Pisarz izraelski tworzący w języku hebrajskim, autor ponad 40 książek, w tym powieści, tomów wierszy i wspomnień. Urodził się w 1932 r. w Czerniowcach. Większość członków rodziny Appelfelda została zamordowana w czasie wojny, on sam zdołał uciec z obozu koncentracyjnego, przez dwa lata ukrywał się, następnie wstąpił do Armii Czerwonej, po wojnie zaś wyemigrował do Palestyny. W przekładzie na język polski ukazały się dwie jego powieści – „Badenheim 1939” oraz „Droga żelazna”.

Zmarł Zbigniew Osiński

Teatrolog, historyk teatru, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, twórca Ośrodka
Badań Twórczości Jerzego Grotowskiego i Poszukiwań Teatralno-Kulturowych (dziś: Instytut im. Jerzego Grotowskiego) we Wrocławiu. Autor licznych prac poświęconych m.in. twórczości Grotowskiego oraz teatrowi Gardzienice. Miał 79 lat.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]