Reklama

Ks. Józef Tischner

Ks. Józef Tischner

13.03.2006
Czyta się kilka minut
W dniu 75. urodzin jednego z największych autorów naszego pisma przypomnijmy jego słowa z "Filozofii dramatu: "Umarli mówią, stanowią jakieś mniej lub bardziej określone zobowiązania. Niekiedy umarli zobowiązują mocniej niż żywi. U grobu zmarłego człowiek uświadamia sobie, że jest dziedzicem.
ks. Józef Tischner (fot. W.Druszcz)
U

Uczelnia i instytut, szkoły, nagrody, stypendia, prace magisterskie i doktorskie, wciąż nowe książki, debaty gromadzące tłumy w coraz większej liczbie miast, nieustannie odwiedzany grób w Łopusznej: na pamięć o Tischnerze nie możemy narzekać. W minionym roku tej pamięci dał wyraz także Kościół instytucjonalny, gdy podczas Mszy z okazji 25-lecia "Solidarności" abp Stanisław Dziwisz wspominając zasługi Księdza Profesora i przywołując jego "Etykę solidarności", nazwał go "wybitnym myślicielem chrześcijańskim". W dniu 75. urodzin jednego z największych autorów naszego pisma przypomnijmy jego słowa z "Filozofii dramatu": "Umarli mówią, stanowią jakieś mniej lub bardziej określone zobowiązania. Niekiedy umarli zobowiązują mocniej niż żywi. U grobu zmarłego człowiek uświadamia sobie, że jest dziedzicem".

Teksty Księdza Józefa, jego udział w zespole redakcyjnym, jego...

1023

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]