Reklama

Ładowanie...

Ks. Józef Tischner

13.03.2006
Czyta się kilka minut
W dniu 75. urodzin jednego z największych autorów naszego pisma przypomnijmy jego słowa z "Filozofii dramatu: "Umarli mówią, stanowią jakieś mniej lub bardziej określone zobowiązania. Niekiedy umarli zobowiązują mocniej niż żywi. U grobu zmarłego człowiek uświadamia sobie, że jest dziedzicem.
ks. Józef Tischner (fot. W.Druszcz)
U

Uczelnia i instytut, szkoły, nagrody, stypendia, prace magisterskie i doktorskie, wciąż nowe książki, debaty gromadzące tłumy w coraz większej liczbie miast, nieustannie odwiedzany grób w Łopusznej: na pamięć o Tischnerze nie możemy narzekać. W minionym roku tej pamięci dał wyraz także Kościół instytucjonalny, gdy podczas Mszy z okazji 25-lecia "Solidarności" abp Stanisław Dziwisz wspominając zasługi Księdza Profesora i przywołując jego "Etykę solidarności", nazwał go "wybitnym myślicielem chrześcijańskim". W dniu 75. urodzin jednego z największych autorów naszego pisma przypomnijmy jego słowa z "Filozofii dramatu": "Umarli mówią, stanowią jakieś mniej lub bardziej określone zobowiązania. Niekiedy umarli zobowiązują mocniej niż żywi. U grobu zmarłego człowiek uświadamia sobie, że jest dziedzicem".

Teksty Księdza Józefa, jego udział w zespole redakcyjnym, jego...

1023

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]