Reklama

Kryzys w Kościele

27.04.2010
Czyta się kilka minut
List otwarty ks. Hansa Künga do biskupów świata: Wysiłki Benedykta XVI się nie powiodły: wszystkie jego spektakularne wystąpienia, pokazowe podróże i publiczne orzeczenia nie zmieniły opinii większości katolików w kwestiach budzących kontrowersje.
C

Czcigodni Biskupi,

Joseph Ratzinger - obecnie papież Benedykt XVI - i ja byliśmy najmłodszymi teologami na Soborze Watykańskim II, trwającym od 1962 do 1965 r. Teraz jesteśmy najstarszymi i jedynymi nadal w pełni aktywnymi. Ja swoją działalność teologiczną zawsze rozumiałem jako służbę Kościołowi rzymskokatolickiemu. Z tego powodu, przy okazji piątej rocznicy wyboru Benedykta XVI, zwracam się do was motywowany autentyczną troską o nasz Kościół, który znajduje się obecnie w najgłębszym kryzysie wiarygodności od czasów Reformacji.

Wybaczcie, proszę, formę listu otwartego, ale nie istnieje inny sposób, w jaki mógłbym się do was zwrócić.

Bardzo doceniam, że obecny Papież zaprosił mnie, swego krytyka, na przyjacielską czterogodzinną rozmowę tuż po objęciu urzędu. Wzbudziło to we mnie nadzieję, że mój dawny kolega z Uniwersytetu w ...

17526

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]