Reklama

Kryzys w Kościele

Kryzys w Kościele

27.04.2010
Czyta się kilka minut
List otwarty ks. Hansa Künga do biskupów świata: Wysiłki Benedykta XVI się nie powiodły: wszystkie jego spektakularne wystąpienia, pokazowe podróże i publiczne orzeczenia nie zmieniły opinii większości katolików w kwestiach budzących kontrowersje.
C

Czcigodni Biskupi,

Joseph Ratzinger - obecnie papież Benedykt XVI - i ja byliśmy najmłodszymi teologami na Soborze Watykańskim II, trwającym od 1962 do 1965 r. Teraz jesteśmy najstarszymi i jedynymi nadal w pełni aktywnymi. Ja swoją działalność teologiczną zawsze rozumiałem jako służbę Kościołowi rzymskokatolickiemu. Z tego powodu, przy okazji piątej rocznicy wyboru Benedykta XVI, zwracam się do was motywowany autentyczną troską o nasz Kościół, który znajduje się obecnie w najgłębszym kryzysie wiarygodności od czasów Reformacji.

Wybaczcie, proszę, formę listu otwartego, ale nie istnieje inny sposób, w jaki mógłbym się do was zwrócić.

Bardzo doceniam, że obecny Papież zaprosił mnie, swego krytyka, na przyjacielską czterogodzinną rozmowę tuż po objęciu urzędu. Wzbudziło to we mnie nadzieję, że mój dawny kolega z Uniwersytetu w ...

17526

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]